Close

Tüm Tweet'leri İndirmek Mümkün Oluyor!

Twitter’a Tüm Tweetleri İndirebilme Özelliği Geldi

Twitter, uzun süredir merakla beklenen tüm tweetlerin indirilebilinmesi özelliğini nihayet kullanıma açtı. Henüz kısıtlı sayıda kullanıcıya sunulan özellik ile dileyenler gönderdikleri tüm Twitter iletilerini cihazlarına indirebilecekler.

Twitter arşivine ulaşmak isteyen kullanıcılar, Ayarlar bölümünün en alt kısmında çıkan ‘Your Twitter Archive’ seçeneğini tıklayarak, talepte bulunacaklar. Daha sonra (arşiv hazır olduğunda) kullanıcıların e-posta adreslerine attıkları tüm tweetleri indirilebilecekleri bir link gönderilecek.

Tüm Tweet'leri İndirmek Mümkün Oluyor! Tüm Tweet’leri İndirmek Mümkün Oluyor! twitter archive4 590x378

Twitter’ın gönderdiği linkteki arşivin içerisinden bir HTML dosyası çıkıyor ki, bu dosya ile Twitter arayüzüne benzer bir sayfa açılıyor. Kullanıcılar Twitter’da gönderdikleri tüm iletilere bu sayfadan ulaşabiliyor ve arşiv içerisinde arama yapabiliyorlar.

Twitter’dan konu hakkında gelen açıklama, servisin henüz test aşamasında olduğu ve çok küçük bir yüzdedeki kullanıcı dilimine sunulduğu yönünde. İlerleyen günlerde test aşamasını atlatan servisin tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Henüz tarih verilmese de yıl sonuna kadar Twitter kullanıcıları arşivlerine ulaşabileceklerini tahmin edebiliriz.

Twitter CEO’su Dick Costolo, geçtiğimiz ay tweet yedekleme özelliğinin yıl sonuna kadar yetişeceğini belirtmişti. Bu servis hakkında ilk müjdeyi Temmuz ayında yine Costolo’nun kendisi vermişti.

Twitter’a Tüm Tweetleri İndirebilme Özelliği Geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir